Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Bolesław Bobak

Bolesław Bobak wraz z żoną Janiną prowadzą gospodarstwo ekologiczne od 2004 roku. Ich gospodarstwo ma charakter rodzinny a działalność rolniczą z powodzeniem łączą z agroturystyką. Turyści goszczący u pana Bolesława mogą podziwiać nie tylko piękno krajobrazu, ale także przyjrzeć się hodowli bydła, które swobodnie wypasa się na zielonych pastwiskach. Pan Bobak posiada 8 krów głównie rasy Simental i 15 matek owiec.

Państwo Bobakowie prowadzą swoje gospodarstwo w Zębie (gmina Poronin) w regionie „Podtatrza”. Ząb to najwyżej położona miejscowość w Polsce (liczy aż 1013 m n.p.m.), ale nie przeszkadza to w prowadzeniu gospodarstwa ekologicznego i zdobywaniu wyróżnień. W 2010 roku brali udział w konkursie ,,Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne” organizowanym przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdobywając I miejsce w kategorii ,,Najlepsze Gospodarstwo Towarowe”.

Podstawowym kierunkiem ich działalności jest produkcja mleka krowiego i owczego oraz żywca cielęcego i wołowego. W 100% naturalne mleko przeznaczone jest do wytwarzania górskich serów według tradycyjnej receptury.